Belgické ovocné

 

 

Boon Kriek

typ piva: Lambic-ovocný objem: fľ. 0,25l 3,10 €
obsah alk.: 4% stupňovitosť: 12° výrobca: Brouwerij Boon

Tradičný lambik s použitím minimálne 200 gramov čerešní na jeden liter piva. Chuti dominujú sladké čerešne. Pivo dozrieva dva roky v dubových sudoch v srdci kraja lambikov – dedinke Lembeek. Pivovar je činný od roku 1600. V roku 1977 na chvíľu prestal variť, kým ho nezískal Frank Boon, ktorý ho po získaní opäť uviedol do prevádzky. V pivovare na brehu rieky Zenne vyrába celú škálu pív typu lambic.

Lindemans Apple

typ piva: Lambic-ovocný objem: fľ. 0,25l 3,10 €
obsah alk.: 3,5% stupň.: 13,3° výrobca: Brouwerij Lindemans

Dlho predtým, ako sa pri výrobe piva používal chmeľ, bolo do sezónnych pív pridávané rôzne ovocie a bylinky. V tomto pive sa čistá, jasná aróma a chuť jabĺk spája s komplexnou ostrosťou lambiku. Vzniká tak hladké, ľahké telo so sviežou chuťou skutočných zelených jabĺk.

Lindemans Cassis

typ piva: Lambic-ovocný objem: fľ. 0,25l 3,10 €
obsah alk.: 3,5% stupň.: 14° výrobca: Brouwerij Lindemans

Pivo ma tmavú, červeno-fialovú farbu, výraznú arómu a komplexnú chuť. Spája v sebe plné telo, sviežosť chute čiernych ríbezlí a ostrosť lambiku. Pivovar Lindemans pri výrobe používa tzv. „priamu džúsovú metódu“, kde namiesto celých plodov pridáva do rôzne starého lambiku ovocnú šťavu. Výsledkom je plná ovocná chuť s charakteristickým, kyselkavým pozadím piva lambic.