Kávy


CAFE RUIZ je registrovaná ochranná známka spoločnosti Casa Ruiz, SA pre jej high-end kvalitne praženú kávu v súlade s medzinárodnými štandardmi. Casa Ruiz sa stala prvým producentom panamskej kávy, ktorý získal v roku 2000 ISO 9001 quality system certification a v roku 2004 ISO 14001 environmental certification (certifikát ochrany životného prostredia). Skupina miestnych ľudí robí svoju prácu svedomito, tak aby dodržiavali špecifické parametre kvality. Spoločnosť Casa Ruiz si uvedomuje, že práve títo ľudia sú kľúčom k úspechu a dosiahnutiu cieľov. Preto podporuje vzdelávanie miestnych obyvateľov ako aj ich sebarealizáciu. Títo pestovatelia kávy nie sú motivovaní iba ziskom, ale záleží im i na sociálnych potrebách ľudí, ktorí stoja za celým ich úspechom. Spojenie eko-friendly techník a Iso systému riadenia kvality s enviromentálnym manažmentom znamená, že sú schopní produkovať kávu najlepšej kvality.

Káva, ktorú u nás pijete, je zmesou troch rôznych odrôd kávy dozrievajúcej vo vysokohorských oblastiach v Boquete – všetky druhy s kvalitou „GOURMET“. Tieto kávové zrná sú zmiešané pred pražením a potom pražené dvoma rôznymi spôsobmi (tzv. tmavé praženie a veľmi tmavé praženie). Po pražení sú zrná znova zmiešané. Výsledkom je káva s ráznou kyslosťou a jemnou, sirupovou chuťou s náznakom čokoládovej príchute zanechávajúca na jazyku sladkohorké tóny.


 

 

RISTRETTO 

Pripravuje sa rovnako ako ESPRESSO, zo 7 g kávy, ale použije sa menšie množstvo vody, 20 ml (extrakciu ukončíme predčasne), čím sa docieli pocitovo „silnejšia“ káva.

ESPRESSO 

Pripravuje sa zo 7g kávy a použije sa 30 ml vody.

DOUBLE ESPRESSO – DOPPIO 

Je jednoducho dvojité ESPRESSO. Pripravuje sa použitím dvojnásobného množstva kávy, 14g a dvojitého množstva vody, 60ml.

CAFE LUNGO 

Pripravuje sa rovnako ako ESPRESSO zo 7 g kávy, ale z väčšieho množstva vody (až 80 ml) .

ZALIEVANÁ KÁVA 

Pripravuje sa zo 7 gramov pomletej kávy zaliatych 150ml horúcej vody.

CAPPUCCINO 

Podáva sa v 120 ml šálke a pripravuje sa z klasického ESPRESSA, do ktorého sa naleje mlieko a mliečna pena v pomere 1/3 ESPRESSA, 1/3 mlieka a 1/3 mliečnej peny.

BEZLAKTÓZOVÉ CAPPUCCINO 

SÓJOVÉ CAPPUCCINO 

 

LATTE MACCHIATO 

Podáva sa v 200ml pohári a je tvorené 140 ml horúceho mlieka s penou a 60 ml ESPRESSA.

BEZLAKTÓZOVÉ LATTE MACCHIATO 

SÓJOVÉ LATTE MACCHIATO

 

VIEDENSKÁ KÁVA 

Pripravená z cafe lungo so šľahačkou.

BEZKOFEÍNOVÁ KÁVA „Illy“

Všetky druhy káv si môžete objednať aj ako bezkofeínové

 

  • OCHUTENÁ KÁVA

CAPPUCCINO (7g kávy, mlieko, mliečna pena, sirup)

príchute: karamel, čokoláda, lieskový oriešok , mandle amaretto (bez alkoholu), vanilka, kokos

BEZLAKTÓZOVÉ CAPPUCCINO

SÓJOVÉ CAPPUCCINO

 

LATTE MACCHIATO

príchute: karamel, čokoláda, lieskový oriešok , mandle amaretto (bez alkoholu), vanilka, kokos

BEZLAKTÓZOVÉ LATTE MACCHIATO

SÓJOVÉ LATTE MACCHIATO

 

 

DOPLNKY KU KÁVE

Mlieko  25 ml 

Bezlaktózové mlieko 25ml

Sójové mlieko 25ml

Smotana 25ml 

Šľahačka 25ml 

Med 10 g

Karamel 25 ml