Zelený čaj

 

  • JAPONSKO

BANCHA

Smäd zaženie aj tento veľkolistý čaj jemnej, sviežej vône. Je vhodný na bežné pitie, pretože obsahuje málo teínu, veľa vápniku a železa.

SENCHA – PREMIUM

Najčastejšie vyvážaný čaj svetlozelenej farby vás omámi kvetinovou, ľahko bylinnou vôňou a chuťou čerstvo posekanej trávy s jemnou horkosťou. Je vhodný k popíjaniu pri náročnej duševnej práci.

GENMAICHA – PREMIUM

Čaj samurajov. Špeciálna japonská delikatesa – zelený čaj obohatený praženou ryžou. Takouto kombináciou získava svoju lákavú vôňu a svojráznu chuť. Je vhodný k obedu, po obede alebo namiesto obeda.

TAMARYOKUCHA – PREMIUM

Exkluzívny čaj s dušou čínskeho mandarína pochádza z ostrova Kjúšú. Má nezameniteľnú decentnú vôňu a plnú, sýtu, ušľachtilú chuť.

GYOKURO OKABE (Rosa z diamantov)

Cisár japonských zelených čajov, pestovaný vo výnimočných podmienkach, čím si lístky získavajú smaragdovo zelenú farbu. Jeho jemná kvetinová vôňa, plná, guľatá chuť s opojným horko-sladkým zadným tónom vás určite očarí.

MATCHA KYOTO – SUPERIOR (2,5 dcl)

Slávnostný čaj používaný pri japonskom čajovom obrade. Rozomletý jemný prášok sa šľahá bambusovou metličkou časen v originálnej miske čawan. Výdatný nálev tmavozelenej farby s hutnou chuťou vo vás zanechá jedinečný zážitok.

 

  • ČÍNA

GUNPOWDER TEMPLE OF HEAVEN (Ču čcha – Perlový čaj)

Originálne zvinuté listy do guľôčok pripomínajúce perly sa po zaliati pomaly rozvíjajú. Nesú plný, povzbudivý nálev ľahko zadymenej vône. Pre vysoký obsah fluoridu je vhodný ako prevencia zubného kazu.

LUNG CHING (Lung Ťing – Dračia studňa)

Najslávnejší čínsky zelený čaj sa pestuje v okúzľujúcej krajine v provincii Če-Ťiang, neďaleko Západného jazera v okolí dedinky Dračia studňa. Najlepší je vraj zaliaty vodou z Tigrieho prameňa. Ľahká, jemne chladivá, slabo gaštanová chuť s náznakom sladkosti dlho pretrváva na jazyku. Jeho znamenitosť sa dotýka nebies.

LU MAI HOU (Lu maj chou – Zelená opica)

Lístky tohto znamenitého čaju obsahujú strieborné chĺpky pripomínajúce opičí kožúšok. Práve podľa nich získal toto originálne meno. Bledozelený nálev s vyváženou chuťou je určený pre milovníkov čaju s jemnými chuťovými pohárikmi.

 

  • VOŇAVÝ ZELENÝ ČAJ

JAZMÍNOVÝ BONBÓN

Čínsky čaj ručne zviazaný do guľôčky v podobe ovocia liči s kvetom pestrovky uprostred. Po zaliati sa čajové lístky postupne roztvárajú do ružice s kvetom. Podľa tradičnej čínskej medicíny kvet pestrovky priaznivo pôsobí na oči a pleť a harmonizuje ženský mesačný cyklus.

CHINA JASMIN – ZELENÝ ČAJ S KVETMI JAZMÍNU

Kráľ voňavých zelených čajov.

ČAJ TUARÉGOV – ZELENÝ ČAJ S MAROCKOU MÄTOU NANA

Tradičný nápoj v arabských krajinách. Podáva sa sladený, osvieži aj v najväčších horúčavách.

ČAJ SILY – ZELENÝ ČAJ, ZÁZVOR, KORENIE CIGÓRIE, ČIERNE KORENIE, SEMIENKA GUARANY

Vitalizačný čaj. Podporuje koncentráciu, stabilizuje krvný obeh a upokojí žalúdok. Posilňuje a regeneruje celý organizmus.

LEMONICA – ZELENÝ ČAJ, POMARANČ, CITRÓN, KVETY NECHTÍKA

Skvelý zelený čaj sviežej citrusovej chuti.

KLENOT ORIENTU – ČÍNSKA SENCHA, GUNPOWDER, WU LU, PAI MU TAN, KVETY RUŽE, JAZMÍNU, NECHTÍKA A NEVÄDZE

Zmes zelených čajov zjemnená bielym čajom s kvietkami vás očarí svojou krásnou vôňou.