Čierny čaj

 

  • INDIA

DARJEELING FF, SF – info v čajovni

Neobyčajný čaj rastúci vysoko v Himalájach. Oceňovaná je hlavne jeho kvetinovo-muškátová vôňa, iskrivá chuť a silný fyziologický účinok. Len pre ozajstných fajnšmekrov. 

ASSAM C. T. C. 

V nížine okolo rieky Brahmaputra dozrieva čaj silnej a plnej chuti. Dáva výrazne povzbudzujúci oranžovo – červený nálev.

 

  • NEPÁL

ŠANGRI-LA 

Nepálsky čaj vyrobený tradičným procesom. Vytvára orchideovú arómu so sviežim jarným vánkom. Chuť je vzácna, kvetinová, odlišná od všetkých ostatných ázijských čajov. Zážitok, ktorý neoľutujete.

 

  • CEYLON

NUWARA ELIYA 

V srdci spanilého ostrova Srí Lanka, kam motýle chodia umierať, sa rodí silný čaj výdatnej chute a zlato – oranžovej farby.

 

  • ČÍNA

LAPSANG SOUCHONG (Čeng-šan siao-čung) 

Podľa legendy vznikol náhodou. Je sušený dymom z tlejúceho borovicového dreva a jeho neopakovateľná a špecifická vôňa učarila vraj aj Sherlockovi Holmesovi.

PCHU-ER 

Opakovane fermentovaný čaj zahalený rúškom tajomstva. Číňania si proces výroby prísne strážia. Tento slávny liečivý čaj vynikajúco pôsobí na trávenie, znižuje hladinu holesterolu, horúčky, opitosť. Vyznačuje sa zemitou až rašelinovou vôňou budhistických kláštorov, dáva nálev tmavej farby.

LISOVANÝ PCHU-ER TEHLA 

Podľa čínskej tradície je univerzálny všeliek. Vraví sa čím starší, tým lepší. Neobvyklý čaj sa lisuje do rôznych tvarov (hniezda, guľôčky, kocky…). My vám ponúkame odlomený kúsok štvorročnej tehličky, ktorý sa dá opakovane zalievať. Kto si ho obľúbi, ten naň už nedá dopustiť. Vyskúšajte!

 

  • TURECKO

RIZE 

Tento nielen v Turecku veľmi populárny čaj je jemne drvený, silne aromatický, plnej chuti so sladko – korenenými akcentmi. Podáva sa tradične sladený.

 

  • VOŇAVÝ ČIERNY ČAJ A PCHU-ER

EARL GREY ŠPECIÁL ČIERNY ČAJ Z CEYLONU,  BERGAMOTOVÁ SILICA

Svetoznámy čaj charakteristickej chuti a vône sa vyrába podľa starej čínskej receptúry, ktorú darom dostal anglický premiér Earl Charles Grey keď putoval po Číne.

JIN-JANG PCHU ER, ROOIBOS, HONEYBUSH, ČÍNSKY ČIERNY ČAJ,  MÄTA NANA, VANILKA, JAHODY

Tento príjemne vyvážený, voňavý čaj odporúčame na zoznámenie sa s čajom Pchu Er, ktorý je vhodný na očistu, zoštíhlenie a posilnenie tela.